Usługi prania ekstrakcyjnego świadczy firma LAWART | Jesteśmy z Wami od 2015 roku
Skórzane meble zachwycają swoim ekstrawaganckim, ponadczasowym wyglądem. To stylowy element wystroju salonu, pokoju gościnnego, jak i również gabinetów. Skóra wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnacji, aby zachowała swoje właściwości, a także piękny wygląd. Na rynku znaleźć można firmy, które zajmują się usługą profesjonalnego czyszczenia mebli skórzanych, choć niektóre osoby wykonują pielęgnację swoich mebli samodzielnie.
Stylowe narożniki, kanapy czy fotele ze skóry to ciekawy dodatek zarówno w nowoczesnych pomieszczeniach, jak również w klasycznych aranżacjach salonu. Chodź materiał ten jest o wiele wytrzymalszy niż inne tkaniny obiciowe, wymaga również szczególnego traktowania. Raz w tygodniu zaleca się przetarcie mebli ze skóry suchą szmatką w celu usunięcia powierzchownych zabrudzeń. Natomiast raz na kwartał bądź co pół roku należy wykonać pranie tapicerki z wykorzystaniem profesjonalnych środków do czyszczenia. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że wszystko zależy od intensywności użytkowania — jeden mebel może być używany częściej, drugi rzadziej. Dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie.
Świeże plamy od razu najlepiej przetrzeć wilgotną szmatką, następnie wytrzeć mebel papierem ręcznikowym, by skóra nie pozostała mokra. Jeśli chodzi o mocniejsze zabrudzenia, warto skorzystać ze specjalnych, gotowych preparatów do pielęgnacji obić z tego materiału. Do powstałych plam na skórze nie stosuje się środków zawierających alkohol, benzynę, chlor czy też wybielaczy — na ich skutek może dojść do zniszczenia materiału i odbarwienia koloru skóry.
Zastanawiając się nad wyborem dobrego preparatu do naszego mebla, warto zapytać producenta, jaki będzie odpowiedni środek. Na rynku istnieje wiele substancji, które zdecydowanie polepszają kondycję i wygląd skóry. Jednym z nich jest mleczko — służy ono do impregnacji oraz odżywienia powierzchni skórzanych. Zapobiega wysuszaniu, a także uelastycznia skórzaną powierzchnię. Kolejnym produktem wartym uwagi jest impregnat – ma on za zadanie zwiększyć szczelność materiału w celu utrzymania naturalnej wilgoci skóry i wydłużenia procesu wysychania. Warto również zaopatrzyć się w wosk, szczególnie przy starszych meblach — impregnuje on oraz zmiękcza wyschniętą skórę.
Skóra naturalna to jeden z najtrwalszych materiałów obiciowych, jednak nie posiada ona zdolności do regeneracji. Aby mebel posłużył nam przez długie lata, konieczna jest jego odpowiednia konserwacja. W tym celu stosuje się preparat, który wciera się w mebel, a następnie, gdy wniknie on w powłokę, poleruje się ją miękką ściereczką lub gąbką. Mebel nadaje się do ponownego użytku dopiero po całkowitym wyschnięciu preparatu. W przypadku nowych mebli pierwszą konserwację można wykonać zaraz po zakupie. Zapewni to odpowiednią barierę ochronną — zmniejszy ryzyko trwałego zaplamienia i ułatwi kolejne czyszczenia.
Brak odpowiedniego czyszczenia i pielęgnacji może doprowadzić do utraty właściwości ochronnych lakieru, jak również do popękania, pokruszenia czy też wyblaknięcia skóry.
W przypadku mebli skórzanych i skóropodobnych warto stosować się do powyższych wskazówek, dzięki którym zadbamy o piękny wygląd kanapy, fotela czy też narożnika. Pielęgnację można wykonać samodzielnie bądź skorzystać z usługi profesjonalnej firmy, która odpowiednio przeprowadzi czyszczenie i konserwację skóry z użyciem sprawdzonych produktów. Meble ze skóry naturalnej są nadzwyczaj eleganckie, a salon, w którym się znajdą, nabiera dzięki nim uroku i klasy. Dlatego bardzo ważne jest by, stale świetnie wyglądały – są bowiem wizytówką wnętrza oraz nas samych.
Wszelkie prawa zastrzeżone | lawart.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone | lawart.pl