Wiosenne porządki zaczynamy od czyszczenia dywanów!
Wielkimi krokami zbliża się długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Jest to znakomity czas, aby rozpocząć w swoim domu czy mieszkaniu gruntowne porządki – szczególnie, że w pierwszej połowie kwietnia przypadają także Święta Wielkanocne. Rodzi się więc w głowie pytanie, od czego zacząć? Najlepiej od wyprania dywanów!
I etap porządków – wyczyszczenie dywanów
Błędnie przyjęło się, że pranie dywanów to czasochłonne szorowanie ich na kolanach gąbką nasączoną płynem. Nie jest to prawda, a we wcześniejszych wpisach blogowych pisaliśmy już o skutecznych, a zarazem niewymagających użycia dużej siły czy zastosowania drogich środków sposobach ich wyczyszczenia. Czasami bywają one jednak zawodne, dlatego też w tym poradniku wskażemy zalety skorzystania z usług profesjonalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób zadbać o domowe dywany.
Powierz swe dywany profesjonalistom, a oni je dokładnie wyczyszczą!
W większości domów oraz mieszkań dywany stanowią bardzo ważny element dekoracyjny, dzięki któremu dane pomieszczenie staje się dużo przytulniejsze. Wiele osób nie wyobraża sobie urządzenia salonu czy sypialni bez położenia na podłodze miękkiego dywanu. O ile sam zakup problemowy nie jest, o tyle jego regularne czyszczenie bywa już kłopotliwe. Niestety, ale może zdarzyć się tak, że dzieci wyleją na dywan np. słodki napój i się nie przyznają lub ukochany pupil zostawi na nim po sobie pamiątkę, a my tego nie zauważymy, przez co zabrudzenia wnikną w głąb materiału. Co wtedy zrobić? Najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na usługi świadczone przez profesjonalną ekipę, która się tym szybko zajmie.
Jakie zalety ma powierzenie swoich dywanów profesjonalistom?
- Doskonale wiedzą, jak dobrać środek do konkretnego materiału dywanu,
- nie tylko pozbędą się plam, ale także oczyszczą dywan z różnego rodzaju zanieczyszczeń,
- działają szybko, ponieważ mają w tym doświadczenie – wiedzą, co zrobić i jak,
- posiadają wysokiej jakości sprzęt, za pomocą którego dokładnie wyczyszczą dywan.

Pranie ekstrakcyjne – dywany za nim przepadają!
Jedną z najskuteczniejszych, a także najpopularniejszych metod czyszczenia dywanów, jest pranie ekstrakcyjne. Sposób ten polega na wtłaczaniu w daną tkaninę roztworu złożonego z wody oraz profesjonalnego środka czyszczącego. Jest on wprowadzany w struktury tkaniny czyszczącej pod dużym ciśnieniem. W kolejnym etapie odsysa się go wraz z rozpuszczonym brudem przy użyciu odkurzacza piorącego. Dlaczego metoda ta jest warta uwagi? Z jednego prostego powodu – sprawia, że dywan wygląda jak nowy!
Najważniejsze zalety prania ekstrakcyjnego
Zalet prania dywanów przy zastosowaniu metody ekstrakcyjnej jest naprawdę sporo, dlatego my przedstawimy tylko te najważniejsze. Po pierwsze należy podkreślić, że to za pomocą tej właśnie metody możliwe jest dokładne wyczyszczenie dywanów – cząsteczki brudu zostają rozpuszczone, a następnie odessane przy użyciu odkurzacza. Po drugie nie trzeba długo czekać (wystarczy zaledwie parę godzin), aby dywan wysechł, co stanowi ogromną zaletę, szczególnie w domach, w których są dzieci czy zwierzęta nierozumiejące, że nie można po nim chodzić, gdy jest on mokry. Jednak to niejedyne zalety metody ekstrakcyjnej, ponieważ:
- usuwa ona z dywanów nieprzyjemne zapachy,
- przedłuża żywotność dywanów – sprawia, że przez długi czas prezentują się estetycznie,
- likwiduje nawet najcięższe do usunięcia plamy, np. po czerwonym winie czy kawie,
- usuwa z dywanów zarówno zabrudzenia sypkie, jak i te tłuste,
- użyte podczas prania środki nie pozostawiają osadu,
- patrząc na długofalowe efekty, pranie ekstrakcyjne dywanów jest dużo tańsze od innych, mniej skutecznych metod.
Decydując się na powierzenie swoich dywanów profesjonalistom – takim jak my – można mieć pewność, że wszelkie zabrudzenia zostaną z nich szybko usunięte. Czasem nie ma się ani ochoty, ani czasu na to, aby porządnie, od A do Z, przeprowadzić gruntowne sprzątanie. Świetnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług specjalistów wykonujących pranie ekstrakcyjne, którzy sprawią, że dywany będą znakomicie prezentowały się przez długi czas, a nie tylko w Święta Wielkanocne.
